୧୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୭ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ୯୧୪ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରରୁ ୪୪୮୨୯ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗୃହୀତ। ୧୮ ଅଗଷ୍ଟ ଯୁବ ସ୍ବାଭିମାନ ଦିବସରେ ରେକର୍ଡ଼ - ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୬୫ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରରୁ ୫୧୧୪ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗୃହୀଦ। ରକ୍ତଦାତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ।
‘ମୋ ଖାତା’ ଯୋଜନା
Mo Khata‘ମୋ ଖାତା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ର ଏକ ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ ୤ ଓଡ଼ିଶାର ଭାଷା, ପରିଚୟ, ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତିକୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ତରର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମନରେ ଯଥାର୍ଥ ଭାବରେ ପ୍ରେବେଶ କରାଇବା ପାଇଁ ‘ମୋ ଖାତା’ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ପ୍ରଚ୍ଛନ୍ନ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି ୤ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଦଶଗୋଟି ଖାତା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି ୤ ଏଥିରେ ଓଡ଼ିଶାର ସଂସ୍କୃତି, ଜନଜୀବନ, ସଫଳତା ଓ ଐତିହ୍ୟର ଝଲକ ସହିତ ଅତି ପରିଚିତ ଓ ପ୍ରିୟ କେତେଗୋଟି ଦେଶାତ୍ମବୋଧକ ଗୀତ ଓ ଜଣାଣ କୁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି ୤ ଏହି ଖାତାଗୁଡିକ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବା ଦରକାର ୤ ବାହରକୁ ବ୍ୟବସାୟ ପରି ଦିଶୁଥିବା ଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମଟି ପ୍ରକୃତରେ ଖାତା-ବେପାର ନୁହେଁ, ଅଧିକନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା-ପରିଚୟର ପ୍ରସାର ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଏକ ଯୋଜନା-ଯାହା କି ‘ସମ୍ବାଦ’ ଓ ‘ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ ଲାଗି ଏକ ସୁନ୍ଦର ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବ ୤ ଜଣେ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଏ ଖାତାଗୁଡିକରେ ଥିବା ବିଷୟବସ୍ତୁ ପଢିଲେ ତାର ଉପଯୋଗିତା ଅନୁଭବ କରିପାରିବେ ୤
ମୋ ଖାତା ଯୋଜନାର ଦଶଗୋଟି ଖାତା
Mo Khata Mo Khata Mo Khata Mo Khata Mo Khata
ଆମ ଭାସ୍କର୍ଯ୍ୟ ଆମ ନୃତ୍ୟ କଳା ଆମ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ଆମ ପର୍ବପର୍ବାଣି ଆମ ବିପ୍ଳବୀ ବୀର
         
Mo Khata Mo Khata Mo Khata Mo Khata Mo Khata
ଆମ ସାହିତ୍ୟରଥୀ ଆମ ସ୍ବାଧୀନତା ସେନାନୀ ଆମ ଜନଜାତି ଆମ ଆଧୁନିକ ଓଡ଼ିଶା ଆମ ଖେଳାଳୀ
         
ସତ୍ବ ଅଧିକାର © ୨୦୧୬, ଆମ ଓଡ଼ିଶା   ଗୁରୁତ୍ବପୁର୍ଣ୍ଣ ୱବସାଇଟ୍   |   ଘୋଷଣାନାମା  |   ସର୍ତ୍ତାବଳୀ   |   ଲଗ୍‌ଇନ୍
ୱେବସାଇଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ପରିଚାଳନା : ବାଟୋଇ ସିଷ୍ଟ୍ମସ୍ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍   |