୨୮ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୭ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ୧୦୫୨ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରରୁ ୫୦୮୭୮ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗୃହୀତ। ରକ୍ତଦାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆମ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟର ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ଲଗାତାର ୧୧ ଥର ପୁରସ୍କୃତ। ସମସ୍ତ ରକ୍ତଦାତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ।

Back

   
ଯୁବ ସ୍ୱାଭିମାନ ଦିବସରେ ସଂଗ୍ରହ ହେଲା ୩୭୦୫ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ
ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୮ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୬ ଯୁବ ସ୍ୱାଭିମାନ ଦିବସ ଅବସରରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ‘ସମ୍ବାଦ-ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ସ୍ୱେଚ୍ଛାକୃତ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରଗୁଡ଼ିକରୁ ସମୁଦାୟ ୩୭୦୫ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗୃହୀତ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟର ୩୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୬୪ଟି କ୍ୟାମ୍ପରୁ ଏହି ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି। କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର ସେମିଳିଗୁଡ଼ା କ୍ୟାମ୍ପରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୨୫ ୟୁନିଟ ରକ୍ତ ସଂଗୃହୀତ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ଖଣ୍ଡପଡ଼ାରୁ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି ୨୫୪ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ। ସେହିପରି ବଲାଙ୍ଗିରରୁ ୨୦୧ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଥିଲା ବେଳେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସମ୍ବାଦ ଭବନ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଶିବିରରୁ ୧୩୦ ୟୁନିଟ ରକ୍ତ ସଂଗୃହୀତ ହୋଇଛି। ‘ସମ୍ବାଦ’ର ସମ୍ବଲପୁର ସଂସ୍କରଣ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ୧୯ଟି ଶିବିରରୁ ୧୧୩୧ ୟୁନିଟ୍‌, ବାଲେଶ୍ୱର ସଂସ୍କରଣ ଅଧିନରେ ଥିବା ୧୩ଟି କ୍ୟାମ୍ପରୁ ୫୯୫ ୟୁନିଟ୍‌ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସଂସ୍କରଣ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ୫ଟି କ୍ୟାମ୍ପରୁ ୫୨୫ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗୃହୀତ ହୋଇଛି ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ‘ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ର ସମ୍ପାଦକ ସ୍ୱରାଜ ମିଶ୍ର।
ସତ୍ବ ଅଧିକାର © ୨୦୧୬, ଆମ ଓଡ଼ିଶା   ଗୁରୁତ୍ବପୁର୍ଣ୍ଣ ୱବସାଇଟ୍   |   ଘୋଷଣାନାମା  |   ସର୍ତ୍ତାବଳୀ   |   ଲଗ୍‌ଇନ୍
ୱେବସାଇଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ପରିଚାଳନା : ବାଟୋଇ ସିଷ୍ଟ୍ମସ୍ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍   |