୨୮ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୭ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ୧୦୫୨ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରରୁ ୫୦୮୭୮ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗୃହୀତ। ରକ୍ତଦାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆମ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟର ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ଲଗାତାର ୧୧ ଥର ପୁରସ୍କୃତ। ସମସ୍ତ ରକ୍ତଦାତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ।

Back

   
ଜାତୀୟ ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ରକ୍ତଦାନ ଦିବସ: ‘ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ
ଭୁବନେଶ୍ବର,୧/୧୦/୨୦୧୩: ଆଜି ଜୟଦେବ ଭବନରେ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ଳଡ଼୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫ୍ୟୁଜନ୍ କାଉନସିଲ୍ ଓ ଓସାକ୍ସର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଜାତୀୟ ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ରକ୍ତଦାନ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି୤ ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଲେ ଯେ, ରକ୍ତର କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ୤ ଅନ୍ୟ ଭଳି ଏହା କୌଣସି ଲାବୋରେଟୋରିରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ୤ କେବଳ ଜଣେ ମଣିଷ ରକ୍ତ ଦେଲେ ହିଁ ଏହାର ଅଭାବ ଭରଣା ହୋଇପାରିବ୤ ରକ୍ତର ଅଭାବକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ହେଲେ ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ରକ୍ତଦାନ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି୤ ସଚେତନତା ଓ ଶିକ୍ଷା ମାଧ୍ୟମରେ ହିଁ ଲୋକମାନଙ୍କ ମନରେ ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ରକ୍ତଦାନ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇପାରିବ୤ ଏଥିପାଇଁ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନଙ୍କ ଭୂମିକା ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ୤ ଏହି ଅବସରରେ ରକ୍ତଭଣ୍ଡାର ଓ କେତେକ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନମାନଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା୤ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ‘ଆମ ଓଡ଼ିଶା’କୁ ପ୍ରଥମ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା୤ ଆମ ଓଡ଼ିଶାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରି ତାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ପୁରସ୍କାରର ସମସ୍ତ ଶ୍ରେୟ ରକ୍ତଦାତାମାନଙ୍କର୤ ସେମାନଙ୍କର ଉତ୍ସାହ ଓ ନିଷ୍ଠା ଯୋଗୁଁ ଆମ ଓଡ଼ିଶାର ରକ୍ତଦାନ ଅଭିଯାନ ସଫଳ ହୋଇଛି୤ ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ରକ୍ତଦାତାମାନଙ୍କ ସହ ଆମ ଓଡ଼ିଶାର ଏହି ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଓ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି୤
ସତ୍ବ ଅଧିକାର © ୨୦୧୬, ଆମ ଓଡ଼ିଶା   ଗୁରୁତ୍ବପୁର୍ଣ୍ଣ ୱବସାଇଟ୍   |   ଘୋଷଣାନାମା  |   ସର୍ତ୍ତାବଳୀ   |   ଲଗ୍‌ଇନ୍
ୱେବସାଇଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ପରିଚାଳନା : ବାଟୋଇ ସିଷ୍ଟ୍ମସ୍ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍   |