୨୮ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୭ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ୧୦୫୨ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରରୁ ୫୦୮୭୮ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗୃହୀତ। ରକ୍ତଦାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆମ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟର ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ଲଗାତାର ୧୧ ଥର ପୁରସ୍କୃତ। ସମସ୍ତ ରକ୍ତଦାତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ।

Back

   
ଯୁବ ସ୍ବାଭିମାନ ଦିବସ : ୫୬ ଶିବିରରୁ ୩,୪୧୩ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ
‘ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌମ୍ୟରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିବସ ଅଗଷ୍ଟ ୧୮ ତାରିଖରେ ଯୁବ ସ୍ବାଭିମାନ ଦିବସ ଭାବେ ପାଳିତ ହୋଇଛି୤ ଏହି ଅବସରରେ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା୤ ମୋଟ୍ ୩୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ୫୬ଟି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା୤ ଏଥିରୁ ରେକର୍ଡ଼ ସଂଖ୍ୟକ ୩୪୧୩ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଥିଲା୤ ଆଜି ରବିବାର ଓ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ପୁଣି ଆସନ୍ତକାଲି ଶ୍ରାବଣ ମାସ ଶେଷ ସୋମବାର ସତ୍ତ୍ବେ ରକ୍ତଦାନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବେଶ୍ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା୤ ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୮ଟା ବେଳୁ ଶିବିର ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଅପରାହ୍ଣରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା୤ ସମ୍ବଲପୁର ଜୋନରେ ସର୍ବଧିକ ୧୨୦୭ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ଜୟପୁର ଜୋନରେ ୧୮୦, ବ୍ରହ୍ମପୁର ଜୋନରେ ୩୧୮, କଟକ ଜୋନରେ ୪୮୫, ଅନୁଗୁଳ ଜୋନରେ ୨୧୩, ବାଲେଶ୍ବର ଜୋନରେ ୩୬୮, ଭୁବନେଶ୍ବର ଜୋନରେ ୨୪୫ ଓ ରାଉରକେଲା ଜୋନରେ ୩୯୭ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଥିଲା୤ ରକ୍ତଦାତାମାନଙ୍କୁ ଆମ ଓଡ଼ିଶାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି୤
ସତ୍ବ ଅଧିକାର © ୨୦୧୬, ଆମ ଓଡ଼ିଶା   ଗୁରୁତ୍ବପୁର୍ଣ୍ଣ ୱବସାଇଟ୍   |   ଘୋଷଣାନାମା  |   ସର୍ତ୍ତାବଳୀ   |   ଲଗ୍‌ଇନ୍
ୱେବସାଇଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ପରିଚାଳନା : ବାଟୋଇ ସିଷ୍ଟ୍ମସ୍ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍   |