୨୮ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୭ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ୧୦୫୨ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରରୁ ୫୦୮୭୮ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗୃହୀତ। ରକ୍ତଦାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆମ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟର ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ଲଗାତାର ୧୧ ଥର ପୁରସ୍କୃତ। ସମସ୍ତ ରକ୍ତଦାତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ।

Back

   
୮୨୮ଟି ଶିବିରର ସର୍ବକାଳୀନ ରେକର୍ଡ଼ Download  
୮୨୮ଟି ଶିବିରର ସର୍ବକାଳୀନ ରେକର୍ଡ଼ ଭୁବନେଶ୍ବର,୧/୧(ଇମିସ) ଆମ ଓଡ଼ିଶା ରକ୍ତଦାନ ଅଭିଯାନ ୨୦୧୨ ବର୍ଷରେ ଆଉ ଏକ ନୂଆ କୀର୍ତ୍ତୀମାନ ସ୍ଥାପନ କରିଛି୤ ୨୦୧୧ ବର୍ଷରେ ୮୦୨ଟି ଶିବିର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏବର୍ଷ ୮୨୮ଟି ଶିବିରରେ ୪୫୦୨୬ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଛି୤ ଗୋଟିଏ ସଂସ୍ଥା ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏତେଗୁଡ଼ିଏ ଶିବିର ଆୟୋଜନ କରିବା ଏକ ସର୍ବକାଳୀନ ରେକର୍ଡ଼୤ ‘ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦୬ ମସିହାର ପ୍ରଥମ କରି ଏହି ରକ୍ତଦାନ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା୤ ସେ ବର୍ଷ ଭାରତର ସ୍ବର୍ଗତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବଳିଦାନ ଦିବସ ଅବସରରେ ସପ୍ତାହବ୍ୟାପୀ ପ୍ରତୀକାତ୍ମକ ରକ୍ତଦାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ୯୨୫୦ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଥିଲା୤ ୨୦୦୭ ବର୍ଷ ଠାରୁ ଏହାକୁ ସାରାବର୍ଷର ନିୟମିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରୂପେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ଥିଲା୤ ୨୦୧୨ ବର୍ଷର ଅଭିଯାନ ଥିଲା ଏହି କ୍ରମର ସପ୍ତମ ବର୍ଷର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ୤ ରାଜ୍ୟର ମୋଟ ୩୦ଟି ଜିଲ୍ଲା ସହିତ ଭୁବନେଶ୍ବର, ଆନନ୍ଦପୁର, ରାଇରଙ୍ଗପୁର, ଭଞ୍ଜନଗର ଓ ରାଉରକେଲାକୁ ମିଶାଇ ମୋଟ ୩୫ଟି ସମ୍ବାଦ ଜିଲ୍ଲା ତଥା ୮ଟି ସମ୍ବାଦ ଜୋନରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିଚାଳନା କରାଯାଇଥିଲା ୤ ‘ସମ୍ବାଦ’ ଓ ‘ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ର ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଓ ବ୍ଲକ୍ ପ୍ରତିନିଧି ଏବଂ ଅଗଣିତ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଓ ଶୁଭେଚ୍ଛୁ ଏଥିରେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ୤ ଏଥିରେ ଜାନୁଆରି ମାସରୁ ଡ଼ିସେମ୍ବର ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଜୋନରେ ସର୍ବଧିକ ୭୯୭୨ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଛି୤ ସେହିପରି ଅନୁଗୁଳ ଜୋନରେ ୭୭୭୭, ସମ୍ବଲପୁର ଜୋନରେ ୭୦୬୭, କଟକ ଜୋନରେ ୬୮୩୧, ବାଲେଶ୍ବର ଜୋନରେ ୭୪୦୩, ବ୍ରହ୍ମପୁର ଜୋନରେ ୪୭୭୨, ଜୟପୁର ଜୋନରେ ୨୫୦୦ ଓ ରାଉରକେଲା ଜୋନରେ ୧୭୦୪ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଛି୤ଏହି ବିରଳ ସଫଳତା ହାସଲରେ ସହାୟକ ହୋଇଥିବାରୁ ସମସ୍ତ ସ୍ବେଚ୍ଛା ରକ୍ତଦାତା, ସହଯୋଗୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଓ ରକ୍ତଭଣ୍ଡାର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ, ଅଗଣିତ ଶୁଭେଚ୍ଛୁ ଓ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କୁ ତଥା ‘ସମ୍ବାଦ’ ଓ ‘ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ର ସମସ୍ତ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀ ସୌମ୍ୟରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି ୤ ରାଜ୍ୟରେ ରକ୍ତ ଅଭାବରୁ କାହାରିକୁ ମରିବାକୁ ଦେବା ନାହିଁ ଏହି ଲକ୍ଷନେଇ ‘ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ତଦାନ ଅଭିଯାନ ଚାଲିଛି୤ ୨୦୧୩ ବର୍ଷରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ତରକୁ ପରିବ୍ୟାପ୍ତ କରାଯିବାର ଲକ୍ଷ ରହିଛି୤ ଏଣୁ ପୂର୍ବବର୍ଷ ଗୁଡ଼ିକ ପରି ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଏହି ଲକ୍ଷ ହାସଲରେ ସହାୟକ ହେବାପାଇଁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି୤
ସତ୍ବ ଅଧିକାର © ୨୦୧୬, ଆମ ଓଡ଼ିଶା   ଗୁରୁତ୍ବପୁର୍ଣ୍ଣ ୱବସାଇଟ୍   |   ଘୋଷଣାନାମା  |   ସର୍ତ୍ତାବଳୀ   |   ଲଗ୍‌ଇନ୍
ୱେବସାଇଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ପରିଚାଳନା : ବାଟୋଇ ସିଷ୍ଟ୍ମସ୍ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍   |