୨୮ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୭ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ୧୦୫୨ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରରୁ ୫୦୮୭୮ ୟୁନିଟ୍ ରକ୍ତ ସଂଗୃହୀତ। ରକ୍ତଦାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆମ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟର ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଭାବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ଲଗାତାର ୧୧ ଥର ପୁରସ୍କୃତ। ସମସ୍ତ ରକ୍ତଦାତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ।

Back

   
ଭାଗ ନେଲେ à­­à­« ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ Download  
‘ସମ୍ବାଦ’-‘ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ ତରଫରୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ, ହସ୍ତାକ୍ଷର ଓ ଭାଷାଜ୍ଞାନ-ପ୍ରବନ୍ଧ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଭାଗ ନେଲେ ୭୫ ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ‘ସମ୍ବାଦ’-‘ଆମ ଓଡ଼ିଶା’ ତରଫରୁ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ବ୍ଲକ୍,ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଓ ଏନ୍ ଏସି ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍କୁଲ୍ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ଲାଗି ଚିତ୍ରାଙ୍କନ,ହସ୍ତାକ୍ଷର ଓ ଭାଷାଜ୍ଞାନ-ପ୍ରବନ୍ଧ ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି୤ ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ୭୫ ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ୤ ଭାଷାଜ୍ଞାନ ପରୀକ୍ଷାରେ ସର୍ବାଧିକ ୩୧,୬୨୩ ଜଣ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବେଳେ ହସ୍ତାକ୍ଷରରେ ୨୩,୨୭୬ ଓ ଚିତ୍ରାଙ୍କନରେ ୧୯,୮୫୧ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ୤ ରାଜ୍ୟର ମୋଟ ୩୪୨ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଆଜି ସକାଳ ୧୦ଟାରୁ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା୤ ଏଥିରେ ପ୍ରଥମରୁ ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ପରୀକ୍ଷାରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଷଷ୍ଠ ଓ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ହସ୍ତାକ୍ଷର ଏବଂ ଅଷ୍ଟମରୁ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଭାଷାଜ୍ଞାନ ଓ ପ୍ରବନ୍ଧ ପରୀକ୍ଷାରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ୤ ରାଜ୍ୟର ୩୦ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ୮ଟି ଜୋନରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇ ଏହି ପରୀକ୍ଷାକୁ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା୤ ଏହି ପରୀକ୍ଷାରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧ମ,୨ୟ ଓ ୩ୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ଆଜି ସଂପୃକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଜିର ସଫଳ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରରେ ୧ମ, ୨ୟ ଓ ୩ୟ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଚୟନ କରାଯାଇ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯିବାର ମଧ୍ୟ କର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି୤ ଅନୁଗୁଳ ଜୋନରେ ,ଢ଼େଙ୍କାନାଳ ଓ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାପାଇଁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା୤ ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ୨୪୪୮ ଜଣ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ୤ ଚିତ୍ରାଙ୍କନରେ ୬୬୩ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେଇଥିବା ବେଳେ ହସ୍ତାକ୍ଷରରେ ୬୮୮ ଓ ଭାଷାଜ୍ଞାନରେ ୧୦୯୨ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ୤ସେହିପରି ଢ଼େଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୨୧୮ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ୤ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଚିତ୍ରାଙ୍କନରେ ୩୪୨ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗନେଇଥିବା ବେଳେ ହସ୍ତାକ୍ଷରରେ ୩୫୨ ଓ ଭାଷାଜ୍ଞାନରେ ୫୨୪ ଜଣ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ୤ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ୧୩ଟି ବ୍ଲକ୍ ପାଇଁ ୧୩ଟି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ହୋଇଥିଲା୤ ଏଥିରେ ଜିଲ୍ଲାର ୨୦୭୩ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ୤ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଚିତ୍ରାଙ୍କନରେ ୬୧୩ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେଇଥିବା ବେଳେ ହସ୍ତାକ୍ଷରରେ ୭୬୨ ଓ ଭାଷାଜ୍ଞାନରେ ୬୯୮ ଜଣ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ୤ ବାଲେଶ୍ବର ଜୋନରେ ବାଲେଶ୍ବର,ଭଦ୍ରକ,ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା୤ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଳାର ୧୨ଟି ବ୍ଲକ୍ ପାଇଁ ୧୩ଟି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ହୋଇଥିଲା୤ ଏଥିରେ ଜିଲ୍ଲାର ସର୍ବମୋଟ ୩୩୯୧ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ୤ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଚିତ୍ରାଙ୍କନରେ ୯୧୫ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେଇଥିବା ବେଳେ ହସ୍ତାକ୍ଷରରେ ୧୧୦୯ ଜଣ ଓ ଭାଷାଜ୍ଞାନରେ ୧୩୬୭ ଜଣ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ୤ସେହିପରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ୮ଟି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ହୋଇଥିଲା୤ଏଥିରେ ଜିଲ୍ଲାର ୧୫୮୨ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ୤ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଚିତ୍ରାଙ୍କନରେ ୩୮୧ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେଇଥିବା ବେଳେ ହସ୍ତାକ୍ଷରରେ ୬୧୭ ଓ ଭାଷାଜ୍ଞାନରେ ୫୭୪ ଜଣ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ୤ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାର ୧୨ଟି ବ୍ଲକ୍ ପାଇଁ ୧୩ଟି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ହୋଇଥିଲା୤ ଏଥିରେ ଜିଲ୍ଲାର ୩୫୭୧ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ୤ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଚିତ୍ରାଙ୍କନରେ ୯୦୬ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେଇଥିବା ବେଳେ ହସ୍ତାକ୍ଷରରେ ୧୩୯୫ ଓ ଭାଷାଜ୍ଞାନରେ ୧୨୭୦ ଜଣ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ୤ ସେହିପରି ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାର ୧୪ଟି ବ୍ଲକ୍ ପାଇଁ ୧୪ଟି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ହୋଇଥିଲା୤ ଏଥିରେ ୩୧୮୬ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ୤
ସତ୍ବ ଅଧିକାର © ୨୦୧୬, ଆମ ଓଡ଼ିଶା   ଗୁରୁତ୍ବପୁର୍ଣ୍ଣ ୱବସାଇଟ୍   |   ଘୋଷଣାନାମା  |   ସର୍ତ୍ତାବଳୀ   |   ଲଗ୍‌ଇନ୍
ୱେବସାଇଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଓ ପରିଚାଳନା : ବାଟୋଇ ସିଷ୍ଟ୍ମସ୍ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍   |